آلترناتیو

ماتم نگیرید! سازماندهی کنید!

سیاست روز آلترناتیو: مقاومت انقلابی سازش ناپذیر است!

مقاومت انقلابی سازش ناپذیر است!
پیش به سوی همبستگی بین المللی علیه برگزاری بیدادگاه بورژوایی!

دادگاهی در شهر فرانکفورت از تاریخ 21 سپتامبر آغاز به کار می­کند. قرار است دو انقلابی به نام­های ”سونیا سودر“ و ”کریستیان گوگر“ که هر دو از اعضای سلول­های انقلابی (RZ) آلمان هستند، محاکمه شوند.
پس از سی و سه سال زندگی مخفیانه در تبعید، سرانجام این دو انقلابی در تاریخ 14 سپتامبر 2011 از فرانسه به آلمان مسترد شدند تا تحت تعقیب قضایی قرار گیرند. پلیس آلمان مستقیماً سونیا و کریستیان را به زندان فرانکفورت منتقل کرد، اما از آن جایی که کریستیان از بیماری حاد قلبی رنج می­برد، او را به مدت یک ماه در بهداری زندان نگه داشتند و سپس به طور مشروط، با قرار اعلام حضور هر دو هفته در دادگاه، موقتاً او را آزاد کردند. سونیا، انقلابی سال­خورده اما استواری که در آستانه هشتاد سالگی قرار است به همراه رفیق هم سازمانی­اش محاکمه شود، از تاریخ دستگیری و انتقال به آلمان تا کنون، در زندان فرانکفورت به سر می­برد.

دولت و پلیس آلمان آن دو را متهم به بمب­گذاری کرده است و با این اتهام آنان را پس از 34 سال به دادگاه کشانیده است. پلیس ادعا دارد که در دهه هفتاد، سلول­های انقلابی در مخالفت و اعتراض نسبت به عملکرد فاجعه بار کنسرن­های اتمی و تجهیز اتمی رژیم آپارتاید در آفریقا توسط حکومت آلمان و  مواردی از این قبیل، اقدام به بمب­گذاری کرده و عملیات­های مختلفی را سازماندهی کرده است. همچنین سونیا را متهم کرده­اند که در جریان عملیات گروگان­گیری در  سازمان اوپک سال 1975 در وین نقش کمک­رسانی داشته است. پلیس، مدّعی شده است که شاهدی به نام هانس یوآخیم کلاین، که خود در ابتدا در آن عملیات نقش داشته و سپس از آن ماجرا فاصله گرفته است، پس از 24 سال ناگهان به یاد آورده است که سونیا، در رساندن اسلحه به یک کماندوی فلسطینی که به نشست اوپک حمله کرد، دست داشته است.
سلول­های انقلابی هم زمان با گروه­های دیگری  نظیر ”راف“ و ”جنبش دوم ژوئن“ در دهه هفتاد اعلام موجودیت کرد. آنان مبدع شکل جدیدی از میلیتانسی و مقاومت علیه سیستم بودند. سلول­های انقلابی بر این عقیده بودند که نمی­توان صرفاً به نقش پیشتاز در شکل چریک شهری بسنده کرد و از این رو در کنار مبارزه مسلحانه، در جنبش­هایی نظیر مصادره دسته جمعی مساکن در دفاع از حق مسکن و زندگی، جنبش رادیکال فمینیستی و ایجاد خانه­های فرهنگی-سیاسی نقش اساسی داشتند. در دهه هفتاد و هشتاد میلادی، اعتصابات کارگری و مصادره دسته جمعی مساکن، جنبش­های اعتراضی نیرومند آن دوران به شمار می­آمدند که سازمان­هایی نظیر سلول­های انقلابی در آن بسیار فعال بودند.
این که پس از سه دهه، همکاری پلیس سیاسی کشورهای غربی در عالی­ترین شکل خودش صورت می­گیرد، تا دو نفر از اعضای این سازمان را علی­رغم کهولت سن و سال­ها زندگی در تبعید، محاکمه و تحت پیگرد قرار دهند، تنها نشان از نیرومندی و اهمیت این تشکیلات، ترس عمیق و بی­انتهای حافظان نظم موجود حتّی از نام این مبارزان و قدرت زاییده مقاومت بی­تخفیف آنان دارد.
در مقابل، تمام محاکمات سیاسی نیز  با این هدف صورت می­گیرند که مقاومت را عملی مجرمانه جلوه دهند. طی این مدت، پلیس و مقامات قضایی بارها سعی کرده­اند سونیا و کریستیان را در هم بشکنند و آنان را ترغیب به اعتراف به اعمال مجرمانه کنند. اما آنان حتی یک لحظه هم مقاومت همه جانبه علیه این سیستم را رها نکرده­اند و برای حفظ جانشان کوتاه نیامده­اند. آنان بر این باورند که ”مقاومت انقلابی سازش­ناپذیر است؛ هیچ همکاری با عدالت بورژوایی و ماشین دولتی نمی­کنیم!“.
اکنون سونیای 79 ساله در زندان و تحت تدابیر شدید امنیتی به سر می­برد و کریستیان 70 ساله، به سبب بیماری قلبی، به طور مشروط از زندان بیرون است. وکلای سونیا و کریستین قرار است شب قبل از برگزاری دادگاه، در جلسه­ای با حضور فعالین سیاسی بین­المللی چپ، نشستی داشته باشند و حمایت از این دو سمبل مبارزه و مقاومت، و نیز همبستگی جهانی علیه پلیس و دستگاه قضایی را، مانند خنجری در چشم­های حامیان درنده بورژوازی فرو کنند.

1 دیدگاه برای “سیاست روز آلترناتیو: مقاومت انقلابی سازش ناپذیر است!

  1. Anonymous
    ژانویه 9, 2013

    نمونه بارز سفسطه و پارانويا

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: