آلترناتیو

ماتم نگیرید! سازماندهی کنید!

تقویم برهنگی آلترناتیو منتشر شد!


درآمد
تقویم، برای ما کمونیست ها، تکرار مکرراتِ روزمره نیست. این حافظه ی تاریخیِ ماست که هر روز باید جلا گیرد و حماسه هایی تازه، آذین اش باشند. حماسه ی حضورِ عریان جان هایی شیفته که عاشق ترینِ زندگان اند و در تلاش سترگشان برای برساختنِ جهانی دیگرگونه، سستی و کاهلی مجال عرضه ای نباید داشته باشد. این گونه است که انقلابیون راستین، نه در پی گرته برداری از پیشینیان، که، به افق های تازه ی مبارزه می پردازند. برای ما، یادآوریِ مبارزان جنبش کمونیستی در سراسر جهان، مرثیه­ای حزن انگیز نیست که نوش دارویِ تسلای اندوهی کهنه باشد. که، ما باور داریم این خشم و این اندوه از زندگی مصیبت بار هر روزه ی فرودستان در تمام جهان را تنها به انقلابی سوسیالیستی می توان چاره نمود.
مختصات انقلاب را انسان های واقعی با پوست و گوشت و استخوان هایشان، با بدن هایشان، ترسیم می کنند. و این مبارزه واقعی، از نمایش های مهوعِ متوهمان معتمد به نفسی که منتِ عشوه های دل آشوب کننده خود در دل غرب برای نیروهای مرتجع کشورهای مرکز را بر سر کارگران و فرودستان ایرانی می گذارند، فرسنگ ها فاصله دارد. هوایی تازه باید از پس این نفس های مسموم که گام های سازهای کج کوک خود را با ارکستر ضد کمونیستی همساز کرده اند. هر آن چه سخت و استوار بود، دود شده است و در هوا خوش رقصی می کند. این است آن شرایط ناگواری که تاریخمان را بایسته اگر نه که شایسته است که در آن بسازیم.
تقویم برهنگیِ آلترناتیو، واکنشی نیست به لرزه های زباله دانِ تاریخ که با رعشه های کوتاه مدت ساکنان قدیمیِ خود به دنبال چاره ی کسادی بازار است، که، کنشی است در ادامه ی مسیر مبارزه ای که نسل تازه ی کمونیست ها در ایران پیش رو دارند. و در این مسیر، مکان یابی سیاسی خود در انبوه صفوف مبارزات طبقاتی از اهمیتی حیاتی برخوردار است. در این معنا این حرکت با تمام نواقصی که می دانیم خواهد داشت، حرکتی در جهت فاصله گذاری در پهنه سیاست طبقاتی است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

اطلاعات

این ورودی در مارس 20, 2012 بدست در عمومی فرستاده شد.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: